epuap logo bip logo
Sobota, 26 maja 2018 r. 146 dzień roku, imieniny obchodzą: Filip, Adalwina i Alwina
Tablica aktualności
 

Powiat Tarnogórski ma 105 tys. zł dla organizacji pozarządowych

W tegorocznym budżecie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach zarezerwowano 105 tys. zł na dotacje dla organizacji pozarządowych oraz prowadzących działalność pożytku publicznego. 50 tys. zł jest na wsparcie przedsięwzięć upowszechniających sport i kulturę fizyczną. 40 tys. zarezerwowano dla organizacji działających w dziedzinie kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego. Z kolei kwota przeznaczona dla organizacji zajmujących się nauką, szkolnictwem wyższym, edukacją oraz oświatą i wychowaniem to 15 tys. zł. Pieniądze zostaną podzielone w trzech otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych, ogłoszono je w zeszłym tygodniu.

Dotowane przedsięwzięcie np. turniej sportowy, konkurs propagujący czytelnictwo, wystawa prezentująca dorobek lokalnego twórcy albo akcja edukacyjna dla dzieci i młodzieży z powiatu tarnogórskiego, musi zakończyć się do 30 listopada 2017 roku. Kwota przyznanej dotacji nie może przekroczyć 80 proc. kosztów jego organizacji.

Oferty można składać do 24 marca w kancelarii starostwa przy ul. Karłuszowiec 5. Muszą być zgodne ze wzorem określonym w rozporządzeniu ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Szczegółowe informacje są na stronie www.tarnogorski.pl w zakładce „ogłoszenia i komunikaty”, uzyskać je można również w Biurze Komunikacji Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, tel. 32 382 37 67.

powrót

prześlij drukuj

Gmina Ożarowice
Urząd Gminy Ożarowice
42-625 Ożarowice
ul. Dworcowa 15

Tel.: 32 285 72 22
Fax: 32 284 50 24