epuap logo bip logo
Poniedziałek, 25 czerwca 2018 r. 176 dzień roku, imieniny obchodzą: Tolisława, Febronia i Febron
Tablica aktualności
 

16.09.2017r -Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Ożarowicach

Zapraszamy na Powiatowe Zawody Spotrowo-Pożarnicze które odbędą się 16 września 2017r  o godzinie 10:00 w Ożarowicach (na boisku LKS Piast). Zawody rozegrane zostaną w konkurencjach: ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza 7 x 50 z przeszkodami.


Głównym Sponsorem Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

Aktualnie spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg - Tworzeń o długości 55,2 km i średnicy 1000 mm, na terenie woj. śląskiego. Trasa gazociągu przebiegać będzie przez gminy: Tworóg, Tarnowskie Góry, Miasteczko Śląskie, Ożarowice, Mierzęcice, Siewierz oraz Dąbrowę Górniczą.

Efektem projektowanej inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego w rejonie Śląska i Opolszczyzny. Ważną korzyścią dla gmin będą dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Ponadto gazociąg relacji Tworóg - Tworzeń będzie stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym”.

Więcej informacji o inwestycji i znaczeniu statusu PCI znajduje się na stronie www.gaz-system.pl.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

powrót

prześlij drukuj

Gmina Ożarowice
Urząd Gminy Ożarowice
42-625 Ożarowice
ul. Dworcowa 15

Tel.: 32 285 72 22
Fax: 32 284 50 24