epuap logo bip logo
Wtorek, 22 października 2019 r. 295 dzień roku, imieniny obchodzą: Kordian, Abercjusz i Alodia
Zespoły i orkiestry
 

Chór "Niezdareczka"

Chór„Niezdareczka” powstał 3 listopada 1997 roku, a nazwę przyjął od nazwy swej miejscowości – Niezdara. Najpierw była zespołem śpiewaczym, a od 2000 roku jest chórem mieszanym śpiewającym w czterogłosie. Zespół obecnie liczy 30 osób. Pierwszą instruktorką zespołu była pani Alina Spyra. Pierwszy publiczny występ zespołu miał miejsce w czasie Świąt Bożego Narodzenia w 1997 roku w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach. Kolędy w wykonaniu zespołu spodobały się uczestnikom świątecznej mszy św. Od tego czasu „Niezdareczka” bardzo często uświetnia uroczyste msze św. i to nie tylko w swoim parafialnym kościele.

W lutym 2000 roku Zespół został przyjęty do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału Śląskiego w Okręgu Tarnogórskim. W kwietniu nastąpiła zmiana instruktora, którym został pan Alfred Majerczak. Pod jego opieką zespół rozkwitł jako ludowy zespół śpiewaczy. Pomimo sukcesów jakie odnosili, podjęto decyzję o śpiewaniu chóralnym.

Od stycznia 2001 roku opiekunem zespołu została dyrygent chórów – pani Ilona Bartoszek. „Niezdareczka” nie spoczęła na laurach. W listopadzie 2001 roku chór brał udział w VI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Myszkowie.

Cały czas aktywnie pracuje. Ma na swoim koncie duży dorobek artystyczny. Bierze udział w festiwalach, przeglądach, konkursach i spotkaniach. Swoimi występami uświetnia sołeckie, gminne i powiatowe uroczystości. Jest zespołem wszechstronnym, potrafi zaśpiewać nie tylko dla wytrawnych odbiorców w kościołach, salach koncertowych, ale również dla dzieci i dorosłych na piknikach, biesiadach i festynach.

17 listopada 2007 r. chór obchodził X lecie swej działalności. W czasie uroczystości zasłużeni chórzyści zostali odznaczeni Odznakami Honorowymi nadanymi przez Zarząd Wojewódzki PZChiO.

25 marca 2010r. "Niezdareczka" otrzymała wyróżnienie na VI Regionalnym Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Koziegłówkach - Ligocie Górnej.

prześlij drukuj

Gmina Ożarowice
Urząd Gminy Ożarowice
42-625 Ożarowice
ul. Dworcowa 15

Tel.: 32 285 72 22
Fax: 32 284 50 24