Pomniejszenie tekstu Powiększenie tekstu  
Wersja kontrastowa: A A A
Deklaracja dostępności Strona główna Home Ikona kontaktu Kontakt
epuap logo fb logo bip logo
Środa, 7 grudnia 2022 r. 341 dzień roku, imieniny obchodzą: Ninomysł, Agaton i Marcisław
Tablica aktualności

Zakup węgla po preferencyjnych cenach -składanie wniosków do 30.11.2022r

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych oraz przystąpieniem Gminy Ożarowice do sprzedaży węgla dla mieszkańców, publikujemy wzór wniosku o zakup węgla po preferencyjnych cenach za pośrednictwem Gminy Ożarowice.

Osoby zainteresowane, chcąc ostatecznie nabyć paliwo stałe za pośrednictwem Gminy Ożarowice, prosimy o wypełnienie wniosku oraz złożenie go do Urzędu Gminy Ożarowice w biurze obsługi klienta na parterze w pok. nr 1. Wypełnić należy tylko pierwszą stronę, drugą proszę zostawić pustą (wypełnia organ). Proszę również o wskazanie rodzaju paliwa w odpowiedniej rubryce  w części II wniosku  numer 02.: orzech, kostka, groszek, ekogroszek).

Wnioski o zakup węgla w ilości do 1,5 tony będą przyjmowane
w Urzędzie Gminy Ożarowice do dnia 30 listopada 2022r
.

Zgodnie z założeniami ustawy do dnia 31 grudnia 2022 r. można zakupić maksymalnie 1.5 tony opału i tyle można wpisać maksymalnie we wniosku (proszę nie wpisywać 3 ton). Drugą turę zgodnie z ustawą można nabyć po dniu 1 stycznia 2023 r. o ile Gmina Ożarowice do dnia 7 stycznia 2023 r. przystąpi do sprzedaży.

Uprawnionymi do preferencyjnego zakupu są osoby, które otrzymały bądź są uprawnione do dodatku węglowego w wysokości 3000 zł. Dodatkowo taka osoba bądź inny członek gospodarstwa domowego nie zakupiła opału po cenie niższej niż 2000 zł brutto za 1 tonę (bez kosztów transportu) bez względu na miejsce zakupu na sezon grzewczy 2022-2023.  Przypominamy też, że spełnienie wyżej wymienionych warunków, oświadczają Państwo pod rygorem odpowiedzialności karnej zgodnie z przepisami kodeksu karnego. Szczegółowe informacje dot. dostaw będą podawane w odrębnych komunikatach.

WNIOSEK O ZAKUP WĘGLA PO PREFERENCYJNYCH CENACH (pobierz plik pdf)


Uprzejmie informujemy mieszkańców, że z dniem 3.11.br weszły w życie znowelizowane po raz kolejny przepisy dotyczące dodatku węglowego.

W ustawie tej nie wykreślono zapisów art.2 ust.3a i 3b, które stanowią ,że na jeden adres przysługuje jeden dodatek węglowy.  Dodatek wypłacany jest wnioskodawcy, który złożył wniosek jako pierwszy.

Dodano w art.2 - ust.3 c i 3d . Nowe przepisy pozwalają na przyznanie dodatków węglowych dla kilku gospodarstw domowych, jeżeli do dnia 30 listopada 2022r. nie jest możliwe ustalenie odrębnego adresu miejsca zamieszkania. A zatem należy podjąć kroki formalne prowadzące do nadania odrębnego adresu miejsca zamieszkania. Dotyczy to sytuacji jeżeli na jednej działce są np. dwa domy lub jeżeli  kilka lokali mieszkalnych ma ten sam adres- wówczas należy te lokalne wyodrębnić i np. zamiast nr 7 będą mieć  nr 7/1 i 7/2.

powrót

Ikona drukowania drukuj

Gmina Ożarowice
Mały herb Ożarowic
Urząd Gminy Ożarowice
42-625 Ożarowice
ul. Dworcowa 15

Tel.: 32 285 72 22
Fax: 32 284 50 24