epuap logo bip logo
Wtorek, 22 października 2019 r. 295 dzień roku, imieniny obchodzą: Kordian, Abercjusz i Alodia
Zespoły i orkiestry
 

Kabaret Bez Chłopa

Zespół teatralno-kabaretowy "Bez chłopa" z Tąpkowic działa od 2003 roku. Jego instruktorką jest pani Jolanta Dąbrowska. Przygotowuje programy artystyczne na uroczystości gminne. W swoim repertuarze ma bardzo ciekawy obyczaj "Chodzenie z niedźwiedziem". Jest to barwny korowód, który odwiedza wszystkich mieszkańców w ich domach w tłusty czwartek. Uczestnicy korowodu ubrani są w piękne kostiumy, dobrane z dużą starannością dla postaci korowodu, mają opracowane trafne przyśpiewki i oracje, którymi bawią odwiedzanych mieszkańców. Odwiedzają wszystkie instytucje i zakłady znajdujące się w Tąpkowicach. Wszędzie są bardzo serdecznie przyjmowani, i wszędzie ich odwiedziny zamieniały się w ekspresyjny spektakl teatralny.

Wielkim wydarzeniem w działalności zespołu było zaproszenie przez telewizję TVN na nagranie odcinka pod tytułem "Chata wiejska kontra Pałac" w cyklicznym programie rozrywkowym Ciao Darwin. Cała grupa świetnie się bawiła i wszyscy mile i z poczuciem humoru wspominają nagranie.

Zespół występował również na VII Jurajskim Przeglądzie zespołów Ludowych w Koniecpolu pt. "Obrzędy, zwyczaje, tradycje", na IX Międzygminnym Konkursie Widowisk Jasełkowych w Bobrownikach zdobywając I miejsce

[zdjęcia za gwarek.com.pl]

 

prześlij drukuj

Gmina Ożarowice
Urząd Gminy Ożarowice
42-625 Ożarowice
ul. Dworcowa 15

Tel.: 32 285 72 22
Fax: 32 284 50 24