Pomniejszenie tekstu Powiększenie tekstu  
Wersja kontrastowa: A A A
Deklaracja dostępności Strona główna Home Ikona kontaktu Kontakt
epuap logo bip logo
Sobota, 12 lipca 2020 r. 193 dzień roku, imieniny obchodzą: Jan Gwalbert, Leona i Weronika
Tablica aktualności

V edycja budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego

Do 3 sierpnia 2020r mieszkańcy powiatu tarnogórskiego mogą składać projekty, które zostaną zrealizowane w ramach przyszłego budżetu Powiatu. Tegoroczna kwota przeznaczona na budżet partycypacyjny wynosi 400 000 zł. Zarząd Powiatu podzielił ją na dwie pule tj.:  

  • 180 000 zł zostanie przeznaczone na realizację projektu w gminach z liczbą mieszkańców poniżej 10 000 mieszkańców, w skład których wchodzą: Miasteczko Śląskie, Kalety, Ożarowice, Tworóg, Krupski Młyn

oraz

  • 220 000 zł zostanie przeznaczone na realizację projektu w gminach z liczbą mieszkańców powyżej 10 000 mieszkańców, w skład których wchodzą: Tarnowskie Góry, Radzionków, Świerklaniec, Zbrosławice.

Projekty mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy powiatu tarnogórskiego bez względu na wiek.

Tworząc projekt należy pamiętać, że musi się on mieścić w zadaniach własnych powiatu oraz spełniać zasadę ogólnodostępności, czyli zapewniać możliwość korzystania z efektów jego realizacji w pełnym zakresie wszystkim mieszkańcom. Projekty mogą dotyczyć wielu obszarów tematycznych: edukacji i kultury, inwestycji drogowych, bezpieczeństwa, przestrzeni publicznej, pomocy społecznej, zdrowia, sporu i rekreacji czy ochrony środowiska. Ich realizacja powinna być zlokalizowane na nieruchomościach, do których Powiat posiada tytuł prawny do dysponowania.

Przy składaniu projektu należy również zwrócić szczególną uwagę na koszty szacunkowe zgłaszanej inwestycji czy też wydarzenia, których wartość szacunkowa nie powinna przekraczać środków przeznaczonych na budżet partycypacyjny.

WIĘCEJ INFORMACJI (KLIKNIJ)

powrót

Ikona drukowania drukuj

Gmina Ożarowice
Mały herb Ożarowic
Urząd Gminy Ożarowice
42-625 Ożarowice
ul. Dworcowa 15

Tel.: 32 285 72 22
Fax: 32 284 50 24