Pomniejszenie tekstu Powiększenie tekstu  
Wersja kontrastowa: A A A
Deklaracja dostępności Strona główna Home Ikona kontaktu Kontakt
epuap logo fb logo bip logo
Sobota, 8 sierpnia 2020 r. 221 dzień roku, imieniny obchodzą: Niezamysł, Cyriak i Sylwiusz
Tablica aktualności

Portal InfoGZM – dane o Metropolii w jednym miejscu

Portal InfoGZM to narzędzie gromadzenia, udostępniania i wizualizacji danych publicznych dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i jej gmin członkowskich. Daje także możliwość prowadzenia wszechstronnych analiz trendów i procesów oraz do badań porównawczych całej GZM i poszczególnych gmin.

W jednym miejscu znajdziecie Państwo zróżnicowane informacje, m.in. w zakresie danych demograficznych, gospodarczych, budżetowych, środowiskowych, przestrzennych. Zawiera także wykaz materiałów sporządzanych dla GZM i na temat GZM, a także opracowania własne, jak np. interaktywne mapy dotyczące: zjawisk demograficznych oraz przepływów ludności w związku z pracą i mapowe zbiorcze zestawienie kierunków zagospodarowania przestrzennego  gmin GZM (na bazie 41 obowiązujących studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego), czy też informacje na temat programów rewitalizacji.

Zbierane i opracowywane dane prezentowane są m.in. za pomocą: map, kartogramów, wykresów, raportów i infografik. Podstawowym źródłem danych jest Główny Urząd Statystyczny, ale także wykorzystywane są informacje z innych źródeł, jak np.: Regionalna Izba Obrachunkowa, Ministerstwo Finansów i budżety gmin, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Państwowy Instytut Geologiczny.

Portal ten został opracowany w ramach Metropolitalnego Obserwatorium Społeczno-Ekonomicznego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, realizowanego przez Departament Strategii i Polityki Przestrzennej.

powrót

Ikona drukowania drukuj

Gmina Ożarowice
Mały herb Ożarowic
Urząd Gminy Ożarowice
42-625 Ożarowice
ul. Dworcowa 15

Tel.: 32 285 72 22
Fax: 32 284 50 24