Pomniejszenie tekstu Powiększenie tekstu  
Wersja kontrastowa: A A A
Deklaracja dostępności Strona główna Home Ikona kontaktu Kontakt
epuap logo fb logo bip logo
Poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. 172 dzień roku, imieniny obchodzą: Lutfryd, Alojza i Alojzy
Tablica aktualności

Kampania MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” - II edycja

Nasza gmina otrzymała pomoc rzeczową ze środków Województwa Śląskiego w postaci 2 oczyszczaczy powietrza dla przedszkolaków oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej  w Zendku i 2 oczyszczaczy dla Przedszkola w Tąpkowicach, które wzięły udział w kampanii edukacyjno - informacyjnej pn.  MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” - II edycja, współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Celem kampanii było podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej dot. zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia.

Placówki wzbogaciły się o tablice informujące o stanie jakości powietrza, które wywieszono na drzwiach przy wejściach do budynków oraz plakaty edukacyjno-informacyjne , nauczyciele otrzymali zestawy edukacyjne do przeprowadzenia zajęć, a rodzice przedszkolaków ulotki informacyjne na temat wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie i sposobów unikania narażenia na zanieczyszczone powietrze.

powrót

Ikona drukowania drukuj

Gmina Ożarowice
Mały herb Ożarowic
Urząd Gminy Ożarowice
42-625 Ożarowice
ul. Dworcowa 15

Tel.: 32 285 72 22
Fax: 32 284 50 24