Pomniejszenie tekstu Powiększenie tekstu  
Wersja kontrastowa: A A A
Deklaracja dostępności Strona główna Home Ikona kontaktu Kontakt
epuap logo fb logo bip logo
Czwartek, 23 marca 2023 r. 82 dzień roku, imieniny obchodzą: Pelagia, Zbysław i Eberhard
Tablica aktualności

Dyżury EKODORADCY. Bezpłatna pomoc w zakresie uzyskania dofinansowania na wymianę źródła ciepła i termomodernizację budynków.

Zapraszamy mieszkańców Gminy Ożarowice na kolejny dyżur Ekodoradcy Subregionalnego Pana Sławomira Potempy ze Śląskiego Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego z siedzibą w Gliwicach.

Ekodoradca w wyznaczonych terminach będzie pełnił dyżur dla mieszkańców w Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach lub innym wskazanym miejscu, w trakcie których będzie można zasięgnąć informacji m.in. o dostępnych formach dofinansowania do wymiany źródła ciepła i termomodernizacji budynków. Dyżury odbyły się w lutym br. w Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Ożarowice w Tąpkowicach przy ul. Zwycięstwa 17. Następny dyżur wyznaczono na dzień 27 marca w godzinach od 8:30 do 15:00. O kolejnych dyżurach będziemy informować z wyprzedzeniem.

Z Ekodoradcą można również skontaktować się mailowo: ekodoradca@subregioncentralny.pl oraz telefonicznie pod numerem: 797 714 374.

Do głównych zadań Ekodoradcy należy m.in. udzielanie wsparcia w zakresie pozyskiwania dotacji do wymiany źródła ciepła i termomodernizacji budynków, a także informowanie o dostępnych formach wsparcia w tym zakresie. Przekazywanie najważniejszych informacji dotyczących deklaracji o źródłach ciepła (CEEB), obowiązujących terminów, form i zasad jej składania. Ekodoradca będzie również prowadził działania mające na celu realizację Programu ochrony powietrza i uchwały antysmogowej dla województwa śląskiego, w tym spraw związanych z wymianą starych kotłów węglowych.

powrót

Ikona drukowania drukuj

Gmina Ożarowice
Mały herb Ożarowic
Urząd Gminy Ożarowice
42-625 Ożarowice
ul. Dworcowa 15

Tel.: 32 285 72 22
Fax: 32 284 50 24