Pomniejszenie tekstu Powiększenie tekstu  
Wersja kontrastowa: A A A
Deklaracja dostępności Strona główna Home Ikona kontaktu Kontakt
epuap logo fb logo bip logo
Sobota, 17 października 2021 r. 289 dzień roku, imieniny obchodzą: Sulisława, Ignacy i Marian
Oświata

SP w Tąpkowicach

Dane kontaktowe

Szkoła Podstawowa im. Michała Okurzałego w Tąpkowicach

ul. Kopernika 2
42-624 Tąpkowice

Telefon: 32 393 90 16

Strona WWW: szkolatap.superszkolna.pl

 

Historia szkoły

Mieszkańcy wsi Tąpkowice od dawna zabiegali o budowę szkoły,toteż z radością przyjęli wiadomość o realizacji swoich postulatów.

Szkoła została zaprojektowana jako jedna z tysiąca szkół na tysiąc lat państwa polskiego. Jej budowę rozpoczęto w 1962r. z funduszy państwowych, datków społecznych oraz nakładem pracy mieszkańców wsi.

W zamierzeniach budowa szkoły miała być ukończona w 1963r., jednak z powodu przeciągających się robót, budynek nie był w tym czasie zdatny do użytkowania. Termin przesunięto na 19 kwietnia 1964r.,kiedy to w Tąpkowicach miały się odbyć powiatowe uroczystości pierwszomajowe. Jednak i tym razem odstąpiono od tego planu. Ostatecznie 11 grudnia 1964r. mimo istniejących niedociągnięć technicznych, w murach szkoły po raz pierwszy rozległ się dzwonek i uczniowie rozpoczęli zajęcia lekcyjne. Niestety, nie doszło do uroczystego przekazania szkoły mieszkańcom wsi, a przed nauczycielami piętrzyły się trudności związane z przystosowaniem pomieszczeń szkolnych do zajęć.

W kronice szkolnej z tamtych lat czytamy: „Z miejsca przystąpiliśmy do doprowadzenia wnętrz budynku do możliwego stanu, jak okazało się z dobrym skutkiem, bo już 21 czerwca 1965r. przyznano nam wojewódzką nagrodę za czystość budynku. Tak oceniono pracę nauczycieli, służby i dzieci.”

W tym czasie kierownikiem Szkoły Podstawowej w Tąpkowicach był pan Stanisław Nawracała, który pełnił tę funkcję do 1966r.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli powstały i działały koła: LOP, PCK, Spółdzielnia Uczniowska „Szarotka”. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców odnosili sukcesy w wielu konkursach powiatowych i wojewódzkich.

 

Ikona drukowania drukuj

Gmina Ożarowice
Mały herb Ożarowic
Urząd Gminy Ożarowice
42-625 Ożarowice
ul. Dworcowa 15

Tel.: 32 285 72 22
Fax: 32 284 50 24